100% aromân?

Ionut took the „Cat % machidon esti? ” quiz and the result is 100% aroman.

Testul este unul dintre miile de teste ce se fac pe Facebook, dar stau şi mă gândesc, dacă eu sunt aşa, restul sigur sar din grafic!

Pur… Iti place sa iesi in evidenta, sa te cunoasca lumea si sa arunci cu bani la petreceri. Ai dansul in sange si consideri ca specia ta e unicata. Ca baiat vrei sa ai intotdeauna masinile cele mai scumpe inaintea altor machidoni , iar ca fata te vezi maritata de la varsta de 20 de ani … probabil in anul 3 de facultate cu botez cu tot. 🙂 In final stii ce iti doresti si tragi cu dinti de el … asta e bine.

Asta-mi dă de gândit, trebuie să schimb ceva la mine … urgent!!!

P.S. Testul vine la fix! Azi, 23 mai, este Dzuua Natsională a Armânjilor (Ziua Naţională a Aromânilor) … pam pam! 😉

16 thoughts on “100% aromân?

 1. Eu ce zic … trebuie sa refac testul ca nu ma regasesc. Din descriere zici ca-s nea Gigi! 😀

 2. nope … ceva cu lejer si nu stiu ce … hai mai ca nu-s chiar cocalar, d-asta ma surprinde si rezultatul testului. eu am ales raspunsurile de bun-simt si … nu stiu ce s-a intamplat! 🙁

 3. frumoase poze … inseamna ca ai aparat cu stabilizator de imagine, altfel nu-mi explic cum de nu-ti tremurau mainile cand faceai asa poze! 😀

 4. E vorba de ele … eu intai trebuie sa pun mana pe un S ca sa agat o studenta din anul I de la ASE! 😀

 5. Mai ai de lucrat la….”calităţile” astea.
  ‘consideri ca specia ta e unicata’ – de când noţiunea de „naţionalitate” e aceeaşi cu cea de „specie”? Băăă, facebook fără creier, specia e umană! Aromânii reprezintă o naţionalitate. capete seci. 😐

 6. Hmm, pai sa nu uitam cum e cu originea aromânilor:

  Echipa noastră de cercetători internaţionali, având acces la documente secrete atât din biblioteca Vaticanului cât şi din arhiva Congresului Statelor Unite şi FBI-ului, luând în consideraţie frumuseţea lor fizică unică şi nemaiîntâlnită, puritatea şi sfinţenia sufletească a acestui neam, bogăţiile lor spirituale şi culturale nemărginite şi mai ales vechimea lor milenară, a ajuns la concluzia că aromânii sunt efectiv picaţi din cer, lăsaţi de zei drept exemplu pentru neamurile barbare.

  Asta scriam acum fix un an! 🙂

 7. Pai la multi ani in cazu asta!! ….bine ce n-am inteles e aia: stii ce vrei si tragi cu dinti de el :-/

 8. „Echipa noastră de cercetători internaţionali, având acces la documente secrete atât din biblioteca Vaticanului cât şi din arhiva Congresului Statelor Unite şi FBI-ului, luând în consideraţie frumuseţea lor fizică unică şi nemaiîntâlnită, puritatea şi sfinţenia sufletească a acestui neam, bogăţiile lor spirituale şi culturale nemărginite şi mai ales vechimea lor milenară, a ajuns la concluzia că aromânii sunt efectiv picaţi din cer, lăsaţi de zei drept exemplu pentru neamurile barbare.”

  – Şi eu am clocit un ou azi dimineaţă. 😆

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *